FANDOM


Nathaniel Gray - był biologicznym synem Harriet Moore, przybranym bratem Tessy. Ostatecznie zdradził ją dla Mortmaina.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Nate jest nieślubnym dzieckiem Herriet Moore. Jego ojciec zmarł, zanim mógł ożenić się z jego matką, więc siostra Harriet, Elizabeth i jej mąż wzięli Nate'a pod swoje skrzydła, aby uratować Harriet przed wstydem. Chłopak dorastał z Tessą, która urodziła się kilka lat po nim. Kiedy miał trzy lata, a Elizabeth była w ciąży, on i jego rodzina wyjechała z Londynu do Nowego Jorku, gdzie spędził resztę dzieciństwa.

Jego przybrani rodzice zmarli, gdy Nate miał sześć lat. On i Tessa trafili do ciotki Harriet, mieszkającej na Manhattanie. Harriet ukrywała przed nim, że jest jego biologiczna matką i bała się, że chłopak jest z nieprawego łoża. Gdy Nate się o tym dowiedział, przygotował zatrute czekoladki w ramach zemsty.

Axel Mortmain Edytuj

Nate dowiedział się o swojej biologicznej matce z pamiętnika Elizabeth Gray, gdzie również znalazł informacje na temat Mortmaina, u którego dostał pracę w Anglii, gdy ten dowiedział się od Nate'a o Tessie. Nate przyjął propozycję i wkrótce został wprowadzony do klubu Pandemonium. Chłopak był ambitny i stał się lojalny wobec Mortmaina. Chciał zostać jego prawą ręką.

Londyn Edytuj

Po tym jak Nate wyjechał do Londynu, zostawiając Tessę z ciotką, Mortmain ujawnił chłopakowi jego plany względem jego przybranej siostry. Razem opracowali przyjazd Tessy do Londynu. W tym czasie Nate utracił jakiekolwiek uczucia do Tessy, wiedząc, że jest pół demonem.

Chłopak pomógł Mortmainowi sprowadzić Tessę do Londynu. Wysłał jej list i zatrute czekoladki, wiedząc, że Tessa nie lubi czekolady i że trafią one do Harriet. Kobieta zmarła wkrótce po ich spożyciu. Następnie Nate wysłał do Tessy bilet na parowiec wraz z listem, w którym prosi ją, aby wybrała się do Londynu, gdzie będą żyć razem.

Po przyjeździe Tessy do Anglii, Mroczne Siostry odebrały ją, twierdząc, że zostały wysłane przez Nate'a i następnie uwięziły dziewczynę. Torturowały ją i zmuszały do użycia swojej mocy, która polegała na zmianie wyglądu, przez co Tessa mogła zamienić się w każdego. Mroczne Siostry szantażowały również Tessę, mówiąc że lepiej będzie dla Nate'a, jeśli będzie z nimi współpracować i nie będzie robiła problemów. W rzeczywistości Nate nie był przetrzymywany wbrew swojej woli i nawet wiedział, co dzieje się z jego przybraną siostrą. Wściekł się, gdy dowiedział się o ucieczce Tessy. Oskarżył za to wampira Axeia de Quincey.

De Quincey był wampirem znanym z dobrych imprez, na których przyziemni byli opróżniani z krwi i zabijani dla rozrywki wampirów. Podczas jednej takiej imprezy, Nate był więźniem. Bez wiedzy De Quincey'a oraz Nate'a Nocni Łowcy zostali powiadomieni przez Camille Belcourt. Pojawiają się Nocni Łowcy oraz Tessa w ciele Camille. Gdy Tessa dostrzegła, że więźniem jest Nate'a, zaczęła krzyczeć.

Po chaotycznej bitwie, Nate został uratowany przez Nocnych Łowców, którym podał fałszywe informacje na temat "Mistrza". Poznał również Jessamine Lovelace, która miała nadzieję, że Nate się w niej zakocha i ją poślubi, wyciągając ją w ten sposób ze świata Nocnych Łowców.

Wkrótce po przybyciu do Instytutu, Nate skontaktował się z Mortmainem i poinformował go o planie, który sam wymyślił. Nate oszukał Nocnych Łowców i stworzył podstęp, aby został w Instytucie sam z Tessą. Większość dorosłych Nocnych Łowców poszli złapać wampira Axeia de Quincey. W tym czasie przyjechał Mortmain, okłamując Willa Herondale i Jamesa Carstairs, którzy po usłyszeniu o demonicznych automatach, szybko poszli to sprawdzić. Nate ukradł Pyxis i gdy Mortmain chciał uprowadzić Tessę, ta upozorowała własną śmierć, szybko zamieniając się w inną kobietę. Nocni Łowcy wrócili, gdy Nate i Mortmain uciekli razem z kradzionym Pyxis.

Jakiś czas później, Nate zaczął wysyłać listy miłosne do Jessamine, w których obiecał jej ślub i wspólną ucieczkę. Sprawił, że dziewczyna szybko w to uwierzyła i zapewnił ją, że będzie pracować u Mortmaina dopóki nie uzbiera pieniędzy. Przekonał ją również, żeby szpiegowała dla niego w Instytucie. W związku z tym, że Jessamine nie chciała być Nocnym Łowcą i miała do nich ogólny wstręt, zgodziła się. Poinformowała Nate'a, że Tessa wcale nie jest martwa i, że Charlotte próbuje śledzić Mortmaina.

Ostatecznie Nate i Jessamine wzięli przyziemny ślub. Para potajemnie spotykała się w nocy. Jessamine specjalnie ubierała się jak chłopak, aby mogła normalnie przejść ulicami. Niestety Sophie Collins i Tessa stały się podejrzliwe wobec Jessamine.

Ostatnia zdrada Jessamine została odkryta, gdy Sophie znalazła zaproszenie na bal maskowy w posiadłości Benedicta Lightwooda. Sophie odruchowo znokautowała Jessamine, przez co ta straciła przytomność i powiadomiła Tessę i Willa. Cała trójka postanowiła, że Tessa zmieni się w Jessamine i wybierze się na bal razem z Willem, który miał ją ochronić w razie konieczności.

Na balu, Nate na początku nabrał się i uwierzył, że Tessa to prawdziwa Jessamine i podczas ich tańcu podzielił się z nią z niektórymi planami Mortmaina, dotyczących Tessy i Nocnych Łowców. Nate zaczyna jednak coś podejrzewać, gdy nagle Will podrobił notatkę od Mortmaina, w której Mistrz chciał się spotkać z Natem. Nate szybko wybrał się do Mortmaina, zostawiając Tessę i dając jej okazję do rozmowy z Willem.

Śmierć Edytuj

Nate dowiedział się, że przybycie Jessamine na bal było oszustwem, ale zgodził się później spotkać z nią w opuszczonym magazynie herbaty. Wiedząc, że grupa Nocnych Łowców również się pojawi, Nate przyszedł z przygotowanym prototypem automatu, który miał go ochronić. Wiedział też, że stojąca przed nim Jessamine, to tak naprawdę Tessa. Wyjawił jej całą prawdę o jego sojuszu z Mortmainem i powiedział również o tym, że on i Tessa nie są biologicznym rodzeństwem. A właściwie są kuzynami. Tessa dowiedziała się również, że biologiczną matką Nate'a była ciotka Harriet i że to on ją zatruł czekoladkami, powodując jej śmierć. Chłopak chciał uprowadzić Tessę dla Mortmaina, posłał swój automat, aby zabił Nocnych Łowców, ale Tessa okazała się sprytniejsza. Przemieniła się w Nate'a i kazała automatowi złapać jej kuzyna.

Kiedy Nate był uwięziony w żelaznym uścisku, automat miał zwarcie i wkrótce eksplodował. Na skraju śmierci, Nate poprosił Tessę, aby nie próbowała go ratować, obawiając się Mortmaina. Nate wyznał dziewczynie, że chciał ją oddać Mortmainowi, bo wiedział, że ten nie będzie próbował jej skrzywdzić. Na koniec powiedział, że Tessa zawsze była dobrym dzieckiem i że on sam będzie smażył się w piekle za to co zrobił. Zanim kompletnie stracił przytomność, kazał dziewczynie zawsze nosić naszyjnik z aniołkiem. Prawdopodobnie wiedział, jak działa i do czego został stworzony.

Relacje Edytuj

Tessa Gray Edytuj

Nate i Tessa dorastali razem i uwierzyli, że są biologicznym rodzeństwem. Mimo że Nate był starszy o trzy lata, Tessa zawsze próbowała go chronić. Zwłaszcza, gdy byli starsi i Nate zaczął pić i interesować się hazardem. Oboje byli bardzo blisko, do momentu, gdy Nate został zatrudniony u Mortmaina. Ich relacja zmieniła się na gorsze, gdy Nate dowiedział się o swoim prawdziwym pochodzeniu, a także Tessy. Uznał, że może wykorzystać Tessę i zdradzić ją dla Mortmaina, aby dostać pieniądze i władzę. Oszukał Tessę, gdy dotarła do Londynu, gdzie została uwięziona i torturowana przez Mroczne Siostry.

Harriet Moore Edytuj

Harriet pozowała jako ciotka Nate'a, ukrywając fakt, że była w rzeczywistości jego biologiczną matką. Bała się, że urodziła go z nieprawego łoża. Nate był zły, kiedy odkrył to w dzienniku Elizabeth Gray. Przed śmiercią powiedział Tessie, iż w dzieciństwie dowiedział się o tym i przygotował pudełko, w którym było zatrute czekolady. Harriet zjadła to i po tym zmarła. Motywem tego było jego zemstą.

Axel Mortmain Edytuj

Mortmain był biznesmenem i zaproponował Nate'owi oczyszczenie jego długów. Wiedząc, że Nate był blisko z przybraną siostrą, wykorzystał go, aby się do niej dostać. Nate nie miał nic przeciwko, wiedząc, że Tessa jest pół demonem. Jednak Nate odczuwał strach przed Mortmainam i był przerażony konsekwencjami, gdyby nie dostał Tessy w swoje ręce. Dlatego wybrał śmierć, gdy była szansa na jego uratowanie.

Jessamine Lovelace Edytuj

Gdy Nate pojawił się po raz pierwszy w Instytucie, Jessamine poczuła do chłopaka sympatie. Spędzała wiele czasu przy jego łóżku, kładąc nacisk na karmienie go. Jessie pragnęła go poślubić, chcąc opuścić świat Nocnych Łowców i móc prowadzić normalne, przyziemne życie. Okazało się jednak, że Nate pracuje dla Mortmaina, ale dziewczyna była tak nim oczarowana, że nie chciała w to uwierzyć.

Występowanie Edytuj

  • Mechaniczny Anioł (pierwsze pojawienie)
  • Mechaniczny Książę