FANDOM


Linette Herondale (z domu Owens) - jest przyziemną, żoną Edmunda oraz matką trójki dzieci: Elli, Willa i Cecily.

Biografia Edytuj

Historia Edytuj

Linette pochodziła z zamożnej rodziny. Miała wyjść bogato za mąż, lecz postanowiła poślubić kogoś z miłość. W poszukiwaniu odpowiedniego mężczyzny opuściła Walię i wyjechała do Londynu w 1857 roku.

Pewnego wieczora jej powóz został zaatakowany przez demona Eidolona. Próbowała się bronić; z pomocą przybyli Magnus Bane i Edmund Herondale, który ostatecznie unicestwił zagrożenie. Linette spodobała się im obu, a Edmund poprosił o kolejne spotkanie.

Herondale niemal od razu złożył jej wizytę, ale został przegnany przez kamerdynera. Nie zniechęciło go to i kilka dni później śledził ją podczas przejażdżki. Od tamtego dnia spotykali się niemal codziennie. Przez kilka dni starał się o jej względy, aż doszło do zaręczyn.

Linette widziała, że jej ukochany jest Nocnym Łowcą, jednak nie zgodziła się na Wstąpienie. Edmund zdecydował się wybrać życie z Linette. W rezultacie został pozbawiony run i wygnany.

Późniejsze życie Edytuj

Para opuściła Londyn i powróciła do Walii, gdzie dwa lata później urodziła się Ella. Wkrótce potem pojawił się Will i Cecily.

W 1873 roku Will przypadkiem uwolnił demona Marbasa z Pyxis należącej do ojca. Ella zmarła broniąc brata, który został przeklęty przez demona. Żyjąc z poczuciem winy, Will opuścił rodzinę i wyjechał do Instytutu w Londynie, by zostać Nocnym Łowcą. Rodzice pojechali po niego, lecz ten odmówił powrotu.

Przez kolejne lata Edmund popadał w alkoholizm i hazard. Stracił dom i cały majątek. Przyjął pomoc od Axela Mortmaina, który zaproponował im mieszkanie w jego posiadłości.

W 1878 Cecily postanowiła wyjechać do Londynu i przekonać brata, by wrócił do domu. Lecz ona również polubiła życie Nocnych Łowców i została w Instytucie. Kilka tygodni później, dzięki pozwoleniu od Charlotte Branwell, rodzeństwo w sekrecie odwiedziło swoich rodziców. Linette była tym niezwykle uradowana. Ucieszyła się na wiadomość o zaręczynach Willa i Tessy.

Wygląd Edytuj

Była szczupła. Miała czarne włosy oraz ciemne niebieskie oczy, które odziedziczyli po niej Will i Cecily.

Występowanie Edytuj