FANDOM


Ella Herondale - była najstarszym dzieckiem Edmunda i Linette; starsza siostra Willa i Cecily.

Biografia Edytuj

Ella była najstarszym dzieckiem w rodzinie, miała dwoje młodszego rodzeństwa - Cecily i Willa.

W 1873 roku, dwunastolatek Will z ciekawości otworzył Pyxis. Wyszedł z niego demon o imieniu Marbas, który go zaatakował. Na szczęście pojawiła się Ella i stanęła w jego obronie. Próbowała walczyć serafickim ostrzem, którego nie wiedziała jak używać. Zanim Marbas uciekł zdążył jeszcze ją ukąsić. Powiedział Willowi, że wszyscy, których kocha, zostaną zniszczeni, a pierwsza będzie Ella. Siostra próbowała pocieszyć młodszego brata. Gdy Will poszedł wcześnie do łóżka, powiedziała rodzicom, że źle się czuje.

Tej samej nocy zmarła. Jej ciało było opuchnięte i nie do poznania. Po śmierci siostry Will uwierzył w klątwę. Właśnie dlatego uciekł z domu, nie chcąc nikogo innego zranić. Później odkrył, iż nie było żadnej klątwy, a Ella zmarła od trucizny.[1]

Osobowość Edytuj

Ella zrobiłaby wszystko dla swojego rodzeństwa. Była wobec nich bardzo opiekuńcza, a zarazem nie aż tak otwarta i czuła jak Cecily. Miała gorzkie poczucie humoru.[2] Była dzielna i waleczna.

Umiejętności Edytuj

Pomimo braku treningu, krew Nocnych Łowców pozwoliła jej szybko biegać, zachować spokój i czujność w obliczu zagrożenia i władać bronią w walce. Nie była jednak na tyle efektywna, co inni wytrenowani Nefilim.

Występowanie Edytuj

Przypisy Edytuj

  1. Mechaniczny Książę
  2. Mechaniczny Anioł