FANDOM


Céline Herondale (z domu Montclaire) - była drugą żoną Stephana Herondale oraz matką Jace'a. Podcięła sobie żyły gdy dowiedziała się o śmierci męża, Valentine uratował chłopca i wychował jak syna.

HistoriaEdytuj

Céline przyszła na świat w rodzinie, która nie interesowała nię nią. Uciekła z domu i włóczyła się po lasach z zamiarem dołączenia do Żelaznych Sióstr, jednak jej plany pokrzyżował Valentine Morgenstern proponując jej dołączenie do Kręgu

Gdy miała 18 lat Morgenstern zainicjował jej małżeństwo z Stephenem Herondale, grając na jej uczuciach, chęci akceptacji i potrzeby kochania. 

Gdy dowiedziała się o śmierci swego ukochanego męża podcięła sobie żyły. Jej śmierć w środowisku Nocnych Łowców uważana była za samobójstwo, dlatego nie została pochowana jak wszyscy Nefilim w Miaście popiołów. Pochowano ją na rozdrożu w Idrisie niedaleko lasu. 

Osobowość Edytuj

Była wierna Valentineowi, choć nie rozumiała jego nienawiści wobec Podziemnych. Jocelyn wspominała, że nie można było jej nienawidzić i gdy ktoś ją poznał chciał się nią zaopiekować.