FANDOM


Brat Jeremiasz - Nocny Łowca i jeden z Cichych Braci .

Historia Edytuj

Brat Jeremiasz został wezwany, by pomóc Clary Fray w odzyskaniu wspomnień. Zrozumiał, że były one tłumione za pomocą magii, więc zabrał ją do Cichego Miasta, gdzie pomogliby mu pozostali Bracia. Dopiero wtedy okazało się, że za blokadą stoi czarownik, Magnus Bane. Cichy Brat nie mógł jej więcej pomóc.[1]

Valentine Morgenstern wysłał demona do Cichego Miasta, by zaatakował Braci, dzięki czemu udało mu się wykraść Miecz Anioła. Brat Jeremiasz był jedną z ofiar demona.

Tuż przed śmiercią Jeremiaszowi udało się dostać do celi, w której przetrzymywano Jace'a. Zmarł chwilę później.[2]

Wygląd Edytuj

Brat Jeremiasz nosił ciemną długą szatę z kapturem zasłaniającym jego twarz. Tak jak każdy Cichy Brat przyjął na siebie najcięższe runy, przez co jego ciało zostało zdeformowane. Wyglądał jak chodzący kościotrup. Miał zasznurowane usta, a zamiast oczu miał ciemne otwory. Jego wygląd przeraził Clary, gdy dziewczyna zobaczyła go po raz pierwszy. 

Umiejętności Edytuj

  • Telepatia: Brat Jeremiasz potrafił czytać w myślach osób znajdujących się w pobliżu.
  • Runy: Będąc Nocnym Łowcą, Jeremiasz przyjął runy dające mu niezwykłą siłę i inne umiejętności. Stając się Cichym Bratem, zastąpiły je silniejsze Znaki, pochodzące z Szarej Księgi, zarezerwowane tylko dla Cichych Braci, którzy zdecydowali się poświęcić swoje życie na zgłębianie magii.

Występowanie Edytuj

Przypisy Edytuj

  1. Miasto kości
  2. Miasto popiołów